ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

Поради психолога > ВІДПОВІДІ НА БАТЬКІВСЬКІ ЗАПИТАННЯ

«ПЕРШІ КРОКИ ДО ДИТИНСТВА»

Разом допоможімо малюкові знайти своє гідне місце в дитсадку! Адаптація, тобто звикан­ня, — явище двоїсте. Воно залежить однаковою мірою від мами з татом і від дитини. Якщо до­рослі впевнені, спокійні, доброзичливі — усе буде гаразд! Нервовість, неспокій передаються дітям, й адаптація ускладнюється.

Прийміть кілька практичних порад:
  •  виробляйте свої ритуали прощання й зустрічі, «прикрашайте» їх особливими зна­ками;
  •  пошийте «чарівну» сумочку, заведіть коробочку з набором домашніх предметів: родинних фотографій, носовичків, а також інших дрібничок, які належать дорослим. Ці речі пов'язуватимуть дитину з відсутніми ро­дичами;
  •  принесіть 1 улюблені іграшку, книжки, горщик (у разі потреби);
  • домовтеся про спілкування дитини з вами телефоном;
  •  станьте спільником і помічником ви­хователів

Щодня при зустрічі обіймайте малюка, покажіть, що ви радієте йому. Не бійтеся по­просити дозволу взяти з дитячого садка додо­му іграшку, книжку, яка сподобалась дитині, їх же потрібно повертати, а це - серйозний привід для зустрічі завтра!
   Повірте, надійде час, коли дитина з особ­ливим смутком буде розлучатися з першими вихователями. І ставши школярем, неоднора­зово, відкрито або потай, прибіжить до свого дитсадка хоч на хвилинку